هورمزد | مقالات
    RSS2.0
عناوين
اطلاعاتي موجود نيست
دسته‌هاي مقالات
پربازديدترين مقالات
لينك به اين صفحهمقالات
تاثیرات رانش

تاثیرات رانش- آشفتگی گردشی کره ماه بر روی رانش- چرخشی کره زمین

بر حسب اتفاق، در سال 1380 شمسی به دلیل رفت و آمد همه روزه در یک فاصله 15 کیلومتری به دلیل پیش رو بودن زمان سنج دیجیتال خودرو، در گذر یک سال همواره زمان طی شده مقدار تقریبی 11 دقیقه را نشان میداد، سه سال بعد زمان طی شده در این مسیر (با فاکتورهای کاملاً ثابت) به 18 دقیقه اقزایش یافت (1383).

با خود چنین اندیشیدم که اگر قرار بود به جای شمارش زمانسنج سکه ای داخل قلک بیندازم به این هوده خواهم رسید که تند تر شدن حرکت سکه اندازی من معادل است با تند تر شدن یا افزایش گام پیمایشی- چرخشی زمین (تغییرات دینامیکی) و این همان سالی بود که تسونامی بزرگی رخ داد (2004).

در رسانه ها چنین آمده بود: بدلیل اتفاق تسونامی مقادیری به گام پیمایشی چرخشی زمین افزوده شده است.

پرسش جدی این است: آیا حرکات لایه های زیر زمینی موجب افزایش گام پیمایشی چرخشی است؟ یا تغییرات حرکت دورانی زمین موجبات جابجائی لایه های زیر زمینی را موجب میشود.

پاسخ را به شما خواننده گرامی واگذار میکنم:

با در نظر گرفتن این واقعییت که رفتار افزایشی- کاهشی کره ماه بر روی مسطحهٌ گردشی میتواند اثر بلاواسطه بر رفتار چرخشی زمین بگذارد.

در نظر داشته باشیم مقادیر زمانی داده شده توسط زمانسنج خودرو و مقادیر داده شده توسط مراکز دانشی آنزمان هر دو کاملاً نسبی میباشند.

میتوان با پذیرفتن ادعای مطروحه در مبحث نجوم، عامل بنیادی زلزله ها و تسونامی ها را در رانش- آشفتگی کره ماه دانست و شاید دیگر عوامل تواَم با مجموعه منظومه. 


نظرات شما:


هيچ نظري ثبت نشده است

ثبت نظر:
بالا

© Hurmazd.ir

Site by Behsaz